Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013

Καλαμωτή - Λαίλαπας 0 - 1

Τρίτη σερί ήττα για την Καλαμωτή στο πρωτάθλημα Α΄κατηγορίας Χίου. Αυτή τη φορά  έχασε εντός έδρας από τον Λαίλαπα με 1 - 0, την Κυριακή τό απόγευμα στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή.
Πάντως παρουσιάσθηκε καλύτερη σε σχέση με τα προήγουμενα παιχνίδια με Μίκρα και Ατρόμητο.
Στο Α΄ ημίχρονο και οι δύο ομάδες έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και με την Καλαμωτή να χάνει ευκαιρίες.Στο Β΄ ημίχρονο ο Λαίλαπας εκμεταλεύθηκε το άγχος της Καλαμωτής που είχε για την πρώτη της νίκη, έπαιξε έξυπνα και στο τελευταίο δεκάλεπτο μετά την είσοδο του Κανάριου στο παιχνίδι με τον τελευταίο νά χάνει την ευκαιρία να πετύχει γκόλ, πίεσε και κατάφερε στο τέλος του αγώνα να πετύχει γκόλ με τον Πιτσικούλη και να πάρει την νίκη.
Με λάθη η διαιτησία του Καρυπίδη - Παπαλεξόπουλος, καλή του Πετρίδη.