Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2013

Α.Ε. Καλαμωτής - Μικρασιατική 0 - 3

Το απόγευμα της Κυριακής 22 Σεπτεμβρίου 2013 στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο, η ομάδα της Καλαμωτής στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, έχασε από την Μικρασιατική με 3 - 0.
Η Μικρασιατική ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια πήρε την νίκη.
Η Καλαμωτή είχε σοβαρό πρόβλημα στην άμυνα και το πήρωσε με 3 γκόλ.
Τό Α΄ ημίχρονο έληξε  με ο - 1 με γκόλ του Φαφαλιού. Στο προηγούμενο λεπτό είχε γίνει ανατροπή στον Ορφανούδη στην μικρή περιοχή της Μίκρας και ο διαιτητής Τσούχλης δεν έδωσε πέναλτυ και κόκκινη και σίγουρα θα υπήρχε άλλη εξέλιξη στο παιχνίδι.Στο 40΄η Καλαμωτή είχε δοκάρι με τον Γαλάτουλα.
Στο Β΄ ημίχρονο η Μίκρα πέτυχε με πέναλτυ το 0 -2 με τον Φαφαλιό σε ανατροπή του Σκανδάλη.
και το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Παντελίδης 0 - 3.Από την Μίκρα διακρίθηκε ο Μοσχούρης.
Στο τέλος της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Ρενάτο με δύο κίτρινες.
Με λάθη η διαιτησία Τσούχλης - Επιτροπάκης - Ευστρατίου.