Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

Καλαμωτή - Ομηρος 2 - 0

Συνεχίζοντας της καλές εμφανίσεις η ομάδα της Καλαμωτής,νίκησε  σήμερα στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο τον Ομηρο Καλλιμασιάς με  2 - 0.
Στο Α'ημίχρονο και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, στο 37' η ομάδα της Καλαμωτής με κτύπημα φάουλ από τον Σφήκα έκανε το 1 - 0 .
Στο Β' ημίχρονο ο Ομηρος πίεζε ασφυκτικά για να ισοφαρίσει χάνοντας πολλές ευκαιρίες σημαντική το δοκάρι στο 80΄.Η ομάδα της Καλαμωτής παίζοντας αμυντικά για να κρατήσει την νίκη, με συντονισμένες αντεπιθέσεις κατάφερε να πετύχευ το 2 -0 με τον Ρενάτο Τόντρι στο 70΄.
Οι παίκτες της Καλαμωτής μαζί με το Δ/Σ. και τον προπονητή τους θα γιορτάσουν την μεγάλη νίκη τους στην χοροσπερίδα που διοργάνωσαω σήμερα το βράδυ στην αίθουσα της Μορφωτικής   Ένωσης Καλαμωτής.