Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΕΝΗΤΩΝ - ΚΑΛΑΜΩΤΗ 3 - 1

Στο γήπεδο των Νενήτων την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012 έγινε ο αγώνας Κανάρης - Καλαμωτή  3 - 1.Στο Α΄ημίχρονο η Καλαμωτή μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε  δοκάρι με τον Κουκούρη στο 7΄ .Στη συνέχεια η ομάδα του Κανάρη ψυχομένη και αποφασισμένη να πάρει την νίκη έκλεισε την Καλαμωτή στο μισό γήπεδο, εκμεταλλευόμενη της απουσίες και την κούραση της Καλαμωτής από τον ημιτελικό Κυπέλλου που έπαιξε 120΄,πέτυχε το 1 - 0 με τον Λέσι. Στο β΄ημίχρονο ο Κανάρης συνέχισε να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο με πρωταγωνιστή τον Μονίαρο που φιλοδώρισε με δύο έξοχα γκολ την πρώην ομάδα του, κάνοντας το σκορ 3 - 0.Στο 90΄η Καλαμωτή πέτυχε το γκολ της τιμής με κτύπημα πέναλτι από τον Σελάλα,διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-1. Καλή η διαιτησία του Κοκαρίδη-Κοτρώνη-Σύριου.
Στην κάτω αριστερή φωτογραφία είναι δύο Καλαμωτούσοι με την φανέλλα του Κανάρη  το 1967 στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, ο Κανάριος Μιχαήλ και ο αείμνηστος Ράγκος Ιωάννης.