Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2011

Κύπελλο Χίου - Καλαμωτή Ελάτα 2 - 1

Την Κυριακή 18-9-2011 το απόγευμα,στο Ισιδωρίδειο Γήπεδο στην Καλαμωτή έγινε ο αγώνας για το Κύπελλο Χίου, μεταξύ των ομάδων Καλαμωτής -Ελάτας με νικήτρια την ομάδα της Καλαμωτής με σκορ 2 - 1 που συνεχίζει στον θεσμό του κυπέλλου μαζί με την Δάφνη, Ατρόμητο, Κανάρη, Πύργο και Κλασικό, στα προημιτελικά.
Το Α΄ημίχρονο έληξε  0 - 0 με τους παίκτες της Καλαμωτής να μην είναι συγκεντρωμένoi στον αγώνα. Στο β΄ημίχρονο η Ελάτα προηγήθηκε 1 - 0 με τον Πάρρο, και η Καλαμωτή κατάφερε παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ όταν από αδύναµο σουτ του Σελάλα, ο Κουκούρης έκανε την προβολή και έγραψε το 1-1, ενώ πήρε τη νίκη µε τον Σελάλα που έστειλε τη µπάλα στα δίχτυα µετά από προσπάθεια του Κανάριου.